U22: Wygrana z SKS 12

To już drugie zwycięstwo SKK Polonia w przeciągu kilku dni. Po wygranej pierwszego zespołu w Płocku dziś nasza drużyna juniorek U-22 wygrała z niepokonanym jak dotychczas zespołem SKS 12 Warszawa, czyli sąsiadkami z Konwiktorskiej 5/7. Mecz odbył się w Hali naszych przeciwniczek, ale formalnie to my byliśmy gospodarzami.

Wbrew temu co sugeruje końcowy wynik mecz był bardzo zacięty, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Obie drużyny zdobywały punkty seriami. Zaczęło się od 6:0 dla Polonii po dwóch „trójkach” Paczi i Karoliny Zduniak, ale kilka chwil później było już 6:9, a dwie minuty później 14:10 dla nas. O zwycięstwie zadecydowała końcówka drugiej kwarty, kiedy to zawodniczki Polonii „odjechały” na 10 punktów, a Dominika Paczkowska seriami rzucała za trzy punkty. Ale po przerwie znów było bardzo ciężko. Nasze zawodniczki nagle opuściła skuteczność, jakby dobrze rzucało im się tylko do jednego kosza w tej hali. Przez pierwszą połowę trzeciej kwarty jedynymi zdobyczami punktowymi były rzuty wolne. Na szczęście przeciwniczki też pudłowały i miały sporo strat, w rezultacie nieco lepsza końcówka pozwoliła zamknąć kwartę bilansem remisowym.

Kiedy na 9 minut do końca meczu nasza przewaga wynosiła 12 punktów, wydawało się, że zwycięstwo będzie niezagrożone. Ale nadal mieliśmy kłopoty ze skutecznością, a przeciwniczki grały bardzo ambitnie. W połowie czwartej kwarty przewaga spadła do zaledwie 4 punktów i znów zrobiło się nerwowo. Na szczęście finisz Polonii był bardzo udany – na dwie minuty przed końcem przewaga wynosiła 15 punktów i było jasne, że zwycięstwa nie damy już sobie wydrzeć. Gratulacje i podziękowania dla zawodniczek za ciekawy mecz i ambitną walkę!

Warto dodać, że mecz juniorek obserwowało kilka zawodniczek z naszego pierwszego zespołu, a także kontuzjowana w niedawnym meczu w Łomiankach Isia Korczak.

4.11.2014, 16:15

SKK Polonia Warszawa U22 – SKS 12 Warszawa U22 73:63 (18:19, 25:14, 11:11, 19:19)

Punkty dla Polonii: Dominika Paczkowska – 29, Anna Kolad – 18, Karolina Zduniak – 12, Iza Błajda – 6, Klaudia Karwowska – 3, Justyna Stankiewicz, Patrycja Wróbel – 2, Dominika Słomka – 1.