1LK: Przegrana z Liderem

Jednostronny pojedynek obserwowaliśmy dzisiaj w Swarzędzu, gdzie Lider wysoko, bo aż 78:45, wygrał z naszymi dziewczynami.

U rywalek najwięcej punktów zdobyła Iwona Szarzyńska (18 pkt.), w naszej drużynie Monika Maj (10 pkt.). Wyrównany pojedynek miał miejsce jedynie w pierwszej kwarcie, gdzie nasze zawodniczki wychodziły na kilku punktowe prowadzenie. Potem do głosu doszła drużna miejscowa, która swoją wysoką i agresywną obroną nie pozwalała Polonistkom na wypracowywanie czystych pozycji rzutowych. W wyniku wielu dyskusyjnych, a często nawet kontrowersyjnych (obustronnych) decyzji sędziów na początku czwartej kwarty boisko musiała opuścić Natalia Małaszewska.

Na boisku pojawiły się dziś wszystkie koszykarki z meczowej dziesiątki. Również rezerwowe zawodniczki wchodzące z ławki Polonii walczyły do samego końca o poprawę wyniku. Gospodynie były jednak bardzo skuteczne między innymi w rzutach zza linii (6,75), stąd ich bardzo wysoka wygrana.

To druga najwyższa porażka Polonistek w tym sezonie. Identyczną stratę punktową do rywalek warszawianki zanotowały na początku sezonu 2014/15 w derbach z AZS UW ulegając 88:55.