Profesorskim okiem: Po zakończeniu sezonu ligowego też grają

Wprawdzie sezon ligowy zakończył się już miesiąc temu, ale część dziewczyn z naszych drużyn gra nadal. W dniach 17-19 kwietnia w Łodzi odbył się jeden z półfinałowych turniejów Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet, w trakcie którego mogliśmy zobaczyć wiele dobrze nam znanych twarzy.

Zwycięzcą turnieju został zespół Akademii Leona Koźmińskiego, którego trenerem jest Kasia Dulnik, a około połowy składu (i jeszcze znaczniejszą część pierwszej piątki) stanowią dziewczyny znane nam doskonale z parkietu na hali przy Konwiktorskiej 6. Grały między innymi Natalia Małaszewska (łącznie 20 punktów w meczu półfinałowym i finałowym), Sylwia Machowicz (również 20 punktów w dwóch najważniejszych meczach turnieju), Iwona Gawryszewska, Karolina Zduniak. Częścią drużyny jest też Maja Maj, która była tym razem nieobecna, ale ma zagrać w (nomen omen) maju w turnieju finałowym (o którym będziemy informować na naszym profilu na Facebooku, bądźcie czujni!). Do czasu swojej kontuzji w drużynie grała też Dominika Paczkowska. Warto dodać, że w turnieju półfinałowym Kasia Dulnik wcieliła się w rolę grającej trenerki. Na parkiecie potwierdziła swoją klasę sportową rzucając 14 punktów w meczu półfinałowym i 13 w finale wygranym z drużyną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (w składzie którego też widzieliśmy zawodniczki znane z I-ligowych zmagań).

Dodajmy, że mecz półfinałowy drużyna ALK wygrała z drużyną Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 59:19. W finale pokonała AZS UWM Olsztyn 69:58. Najlepszym strzelcem finału została grająca w drużynie ALK Olivia Tomiałowicz (14 punktów), która w końcowej fazie rozgrywek ligowych grała w AZS UMCS II (wzmocnienie to przyczyniło się niestety do kolejnych zwycięstw drużyny lubelskiej w końcówce sezonu, a w konsekwencji do naszego spadku z I ligi).

Ale nasze dziewczyny grały też w kilku innych drużynach. Szóste miejsce w turnieju zajęła drużyna Politechniki Warszawskiej, w której grały Dominika Słomka i Patrycja Szpakowska. Siódme miejsce zajęła drużyna SGGW, w składzie której mogliśmy zobaczyć Karolinę Rybkowską, Magdę Ślusiewicz i Patrycję Wróbel. Niestety w ostatniej chwili z turnieju wycofała się drużyna AZS-AWF Warszawa, w której grają Ania Kolad i Isia Korczak.

Turniej finałowy odbędzie się w hali przy Szturmowej w Warszawie 22-24 maja. Warto się wybrać i zobaczyć jak poradzą sobie nasze zawodniczki grające barwach Akademii Leona Koźmińskiego.

Na zdjęciu zespół AZS Akademia Leona Koźmińskiego. Stoją od lewej: Katarzyna Drösler, Natalia Małaszewska, Weronika Urbaniak, Olivia Tomiałowicz, Iwona Gawryszewska, Sylwia Machowicz (kapitan), Dominika Paczkowska, Katarzyna Dulnik. W dolnym rzędzie: Monika Zając, Olga Machowicz, Karolina Zduniak, Ania Drösler, Kinga Kruk