Pierwszy dzień turnieju ku pamięci wielkiego trenera i sportowca Polonii Bohdana Bartosiewicza za nami. W pierwszym spotkaniu VBW GTK Gdynia zaznacza swoją wyższość nad SMS PZKosz Łomianki wygrywając 64:58. W drugim spotkaniu nasze zawodniczki ulegają AZS Uniwersytet Warszawski 61:64. Warto przy tym zauważyć, że mecz pomimo różnicy klas rozgrywkowych był do ostatnich minut dość wyrównany, a Polonistkom udało się w pierwszych minutach wypracować sporą przewagę punktową.

Pierwszą przedsezonową rywalizację Czarne Koszule rozpoczynają w składzie: Anna Kuncewicz-Dąbek, Joanna Maryniewska, Justyna Kowalska, Zuzanna Wrzesień i Aleksandra Kaja. Z wymienionej piątki aż cztery to zawodniczki nowe, które latem zasiliły zespół Polonii Warszawa. Po naszej stronie punktują: Anna Kuncewicz-Dąbek (20 pkt.), Zuzanna Wrzesień (10 pkt.), Aleksandra Kaja (9 pkt.), Joanna Rudenko (8 pkt.), Iwona Gawryszewska (4 pkt.), Iza Błajda (4 pkt.), Ilona Płaczkiewicz (2 pkt.). Minuty na boisku dostają tego dnia również: Natalia Rozińska oraz nowa w drużynie Natalia Gejcyg. Na ławce na swoją pierwszą szansę po wakacjach czeka Aleksandra Piechota.

Po meczu zespół robi sobie pamiątkowe zdjęcie z obecnymi na memoriale gośćmi specjalnymi, wśród których nie brakuje legend klubu, reprezentantek kraju, srebrnych i brązowych medalistek mistrzostw Polski jak Hanna Loth, Urszula Engel oraz Danuta Kopeć.