Nie bez walki obyło się ostatnie przedświąteczne spotkanie na K6. Polonistki w sobotę podejmowały swoje koleżanki z parkietu z ostatnich lat tym razem reprezentujące UKS 4 Ursus Warszawa.

Już na rozpoczęciu 3/5 składu wyjściowego Ursusek stanowiły byłe reprezentantki zespołu Czarnych Koszul (Magda Kulińska, Aneta Supeł, Inga Korczak), a na ławce grzały się do gry również Magda Ślusiewicz, Agnieszka Jędrzejewska, Dominika Słomka, Patrycja Wróbel oraz niedysponowana tego dnia Karolina Rybkowska. Dodatkowo w kadrze trenerskiej zawodnik sekcji biegowej AKS Polonia Warszawa, Paweł Wojtyła. Nie dziwne, że trybuny tego wieczoru wypełniły się po same brzegi a kibice gromko nagradzali owacjami nazwiska obu teamów wymieniane przez spikera podczas przedmeczowej prezentacji.

Zaczęło się od niespodzianki: zawodniczki gości postawiły Polonii trudne warunki między innymi zdecydowaną grą w obronie, a i kilka dyskusyjnych decyzji od siebie dorzucił duet sędziowski. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 15:15. Ursuski dobrze wykorzystywały nasze słabsze strony stosując m.in. obronę strefową, na którą przez dłuższą chwilę zespołowi Macieja Szelągowskiego nie udawało się znaleźć odpowiedzi. Odpowiedź przyszła w drugiej kwarcie, dziewczyny uspokoiły grę, nie popełniały już takiej liczby błędów, czego efektem – wypracowanie 21-punktowej przewagi w 10 minut. To zdaje się osłabiło morale Ursusek i mimo niezłego startu utrudniło grę z podniesionym czołem do końca regulaminowego czasu gry.

W zespole gości walecznością imponowała rozgrywająca Blanka Bernat, a najlepiej punktowały: Inga Korczak i Paulina Bukowska (po 10 pkt.) W Polonii rewelacyjne występy m.in. Zuzi Wrzesień i Aleksandry Kai (ta ostatnia: 16 pkt.) Sporo punktów również na koncie Ani Kuncewicz (15 pkt.), Ani Kolad (12 pkt.) oraz Izy Błajdy (10 pkt.)

Na sobotnim meczu gościliśmy młode zawodniczki z Nidzicy, które w przerwie wzięły udział w konkursie rzutowym w ramach akcji #DawajZuzia. Dziewczynki w limicie czasowym 5 minut trafiły 38 rzutów osobistych, z których każdy miał zostać nagrodzony darowizną 20 zł na rzecz operacji i rehabilitacji młodej rozgrywającej MUKS Piaseczno, Zuzi Orzelskiej, o której pisaliśmy m.in. przy okazji październikowej rywalizacji z MKS Ekonomik Kottrans Radom. Ostatecznie sponsor konkursu, klub UKS Jedynka Nidzica przekazał na konto akcji zaokrągloną kwotę 1000 PLN. Dziewczynkom oraz zarządowi klubu dziękujemy za wsparcie szczytnego celu.

Sobotniemu wydarzeniu towarzyszył również świąteczny kiermasz, natomiast w Strefie Małego Kibica za sprawą naszych wspaniałych wolontariuszy ze Spoko Foto najmłodsi kibice mogli spotkać Świętego Mikołaja i skonsultować zawartość prezentów wigilijnych. Według wstępnej weryfikacji, wszystkie dzieci z Polonii były grzeczne.

Po dziewięciu kolejkach Polonistki liderują w tabeli z ośmioma zwycięstwami i jedną porażką na koncie oraz dodatnim bilansem małych punktów (+338). Przed nami za tydzień mecz wyjazdowy Aleksandrowie Łódzkim (sobota) oraz turniej U22, o którego terminie będziemy wkrótce informować. Trzymajcie kciuki i bądźcie z nami!

SKK Polonia Warszawa – UKS 4 Ursus Warszawa 84:44 (15:15, 29:8, 25:9, 15:12)
Punkty: Aleksandra Kaja (16 pkt.), Ania Kucewicz (15 pkt., 10 zbiórek), Ania Kolad (12 pkt.), Iza Błajda (10 pkt.), Ilona Płaczkiewicz (9 pkt.), Joanna Rudenko (8 pkt.), Justyna Kowalska (6 pkt., 10 zbiórek), Zuzanna Wrzesień (5 pkt.) Natalia Gejcyg (2 pkt.), Iwona Gawryszewska (1 pkt.). Bez punktów tego dnia: Aleksandra Piechota oraz Natalia Rozińska.