Polonia w finale o 1. Ligę Kobiet!

SKK Polonia Warszawa, MKS Ósemka Skierniewice, ENEA AZS Poznań i JAS-FBG Zagłębie II Sosnowiec zagrają w turnieju finałowym o awans do 1 Ligi Kobiet. Turniej zostanie rozegrany w dniach 20-22 kwietnia, a organizatora zawodów poznamy we wtorek.

Grupa II – Półfinały

Cztery najlepsze drużyny 2 Ligi Kobiet zostały wyłonione w zmaganiach półfinałowych. Nasz zespół rywalizował w Sosnowcu gdzie oprócz gospodarzy –  JAS-FBG Zagłębie II Sosnowiec grała drużyna KS Wichoś Jelenia Góra.

Wyniki

Drużyna1234TWynik
KS Wichoś Jelenia Góra121481852Porażka
JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec2211181263Zwycięstwo

W pierwszym meczu turnieju lepszy okazał się młody zespół Zagłębia, który prowadzony przez rozgrywającą Aleksandrę Wojtalę (20pkt, 6 ast) pokonał drużynę KS Wichoś Jelenia Góra. Zawodniczki z Jeleniej Góry walczyły ambitnie przez cały mecz, zdołały wygrać dwie kwarty, ale finalnie zeszły z parkietu z jedenastopunktowym deficytem. Taki wynik oznaczał, że już w pierwszym meczu turnieju nasze dziewczyny walczyły o awans do finału.

Wyniki

SKK Polonia Warszawa1617141765Zwycięstwo
KS Wichoś Jelenia Góra69181750Porażka

Mecz z Wichosiem Jelenia Góra rozpoczęliśmy od bardzo agresywnej obrony, która była kontynuowana przez całe dwie kwarty.  Dzięki temu schodziliśmy na przerwę z wynikiem 33:15. Nasze zawodniczki obwodowe uniemożliwiały rozegranie piłki przeciwniczkom, a zespołowa gra w ataku  z dużą ilością podań skutecznie rozbijała obronę strefową Wichosia. Jednak po przerwie zespół z Jeleniej Góry wziął się do odrabiania strat korzystając z dwóch prostych rozwiązań – wejść pod kosz oraz rzutów za 3 punkty. Pod kosz penetrowała głównie Marta Klementowska, która w całym meczu wykonała aż 15 rzutów wolnych. Natomiast dwa razy w tej kwarcie z dystansu trafiła Sandra Lewkowicz. Tę część gry przegrywamy czterema punktami, ale utrzymujemy w miarę bezpieczną, czternastopunktową przewagę. W czwartej kwarcie koszykarki Wichosia w dalszym ciągu ambitnie walczyły zbliżając się w pewnym momencie na dystans 9 punktów. Wówczas trener Maciej Szelągowski poprosił o czas i przekazał wskazówki, które na nowo poukładały naszą grę. Od tej chwili udało się powrócić do dwucyfrowego prowadzenia i w efekcie wygrywamy mecz różnicą 14 punktów jednocześnie zapewniając sobie awans do finału o 1 Ligę Kobiet! Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje Justyna Kowalska (15pkt, 13zb), która dodatkowo najcelniej w naszym zespole wykonywała rzuty osobiste (5/6).

Ostatni nasz mecz zaplanowany na niedzielę z JAS-FBG Zagłębie II Sosnowiec nie odbył się.  Obie drużyny zapewniły sobie awans w pierwszych meczach, a ze względu na kwestie bezpieczeństwa organizator zadecydował o odwołaniu spotkania i  tym samym wynik spotkania został zweryfikowany na 0:20 dla drużyny Polonii.

Grupa I – Półfinały

W poznańskim turnieju bardzo dobrze wypadły zespoły z naszej grupy łódzko-mazowieckiej 2 Ligi Kobiet. MKS Ósemka Skierniewice wygrała wszystkie trzy spotkania wchodząc do finału z pierwszego miejsca. Szczególnie dramatyczny przebieg miał pierwszy mecz Ósemki przeciwko MTS Ikarowi Niepołomice. Skierniewiczanki po dwóch kwartach przegrywały 48:28. Jednak trzecią odsłonę meczu wygrały 28:7 co pozwoliło odwrócić losy rywalizacji. Gratulujemy!

Trzecie miejsce w turnieju zajął Ursus Warszawa, któremu udało się wygrać ostatnie spotkanie przeciwko Ikarowi Niepołomice, a w starciu z gospodarzem turnieju – ENEA AZS Poznań o minimalnej przegranej decydowały ostatnie sekundy meczu. Brawo!