1LK: Płock zdobyty!

Koszykarki SKK Polonii Warszawa wygrały drugi mecz w obecnym sezonie, ale pierwszy raz sięgnęły po komplet punktów na parkiecie przeciwnika. Czarne Koszule okazały się lepsze od Płockiego Mon-Polu.

Końcowy wynik spotkania w bardzo dużym stopniu obrazuje przebieg całej rywalizacji. Od pierwszych sekund obie drużyny niemal co akcję odbierały sobie prowadzenie aby pierwszą kwartę zakończyć wynikiem remisowym, po 19. Druga odsłona rozpoczęła się od celnego rzutu Natalii Małaszewskiej za 2 po którym Płocczanki za chwilę wyrównały stan meczu, ale wspomniana już Małaszewska zaraz ponownie trafiła, jednak tym razem za 3. Za chwilę swoje 4 punkty dorzuciła po szybkich kontrach Izabela Błajda i od tej chwili, przy stanie 28:21, Polonistki zaczęły budować przewagę nad rywalkami. Na przełomie 3. i 4. kwarty, w przeciągu dwóch minut, zdobyły aż 12 punktów z rzędu, co dało im prowadzenie 40:25. Różnica około 10 punktów utrzymywała się do mniej więcej połowy tej części gry, albowiem Płocczanki nie zamierzały składać broni i pod sam koniec zmniejszyły stratę nawet do zaledwie 3 punktów. Po 4 minutach 4. kwarty obie drużyny solidarnie dokładały punkty do swego dorobku, ale przy stanie 61:58 dla Polonii sprawy w swoje ręce ponownie wzięła Małaszewska i dwiema trójkami z rzędu dała chwilę wytchnienia swoim koleżankom a miejscowym spętała nogi. Polonistki odskoczyły więc na 8 punktów ale koszykarki Mon-Polu w dalszym ciągu uparcie dążyły do wyrównania, ponownie doganiając nasze koszykarki na zaledwie 2 punkty. Jednak zawodniczki SKK dzielnie i mądrze rozegrały ostatnie sekundy spotkania, kończąc trafionym rzutem wolnym w wykonaniu Moniki Maj i to one mogą dopisać po tym spotkaniu 2 punkty.

Na wyróżnienie w zespole Polonii zasłużyły dziś wspominana Natalia Małaszewska, zdobywczyni 28 punktów (w tym 4 razy za 3), Monika Maj, Dominika Paczkowska (po 13 punktów, w tym Paczkowska 3 razy za 3 a Maj 8 zbiórek), Iza Błajda (11 punktów) oraz Iwona Gawryszewska, która na parkiecie spędziła pełne 40 minut (6pkt/8zb). W Czarnej Koszuli zadebiutowała dziś Anna Cwyl, mierząca 186cm wzrostu środkowa (2pkt/5zb).

Dziś odbyły się jeszcze 2 spotkania grupy A 1. Ligi Kobiet, w których to Pabianicki Dekorex okazał się gościnny dla akademiczek z Gdańska (56:61) a dotychczasowe liderki, KKS Olsztyn, poniosły pierwszą porażkę w sezonie ulegając na wyjeździe również akademiczkom, ale tym z Warszawy (87:71). W poniedziałek (VBW Gdynia vs. UMCS Lublin) i środę (SMS Łomianki vs. Politechnika Gdańska) rozegrane zostaną pozostałe dwa spotkania. W chwili obecnej na pierwszą pozycję w tabeli wskoczyły koszykarki Uniwersytetu Warszawskiego, mając tyle samo punktów, 11, co dzisiejsze rywalki z Olsztyna. Czarne Koszule z 2 wygranymi i 4 porażkami na koncie zajmują 7. miejsce.

2.11.2014, 17:00

Mon-Pol Płock – SKK Polonia Warszawa 70:73 (19:19, 6:19, 22:14, 23:21)

Punkty dla Polonii: Małaszewska – 28, Maj, Paczkowska – po 13, Błajda – 11, Gawryszewska – 6, Anna Cwyl – 2