Profesorskim okiem: Pierwsza faza rozgrywek w statystyce

Na koniec pierwszej fazy postanowiłem przyjrzeć się bliżej statystykom całego zespołu i naszych poszczególnych zawodniczek. Ci z Was, dla których tego typu zestawienia są zbyt zajmujące, mogą pominąć ten tekst. Jednak znajdą się i tacy (w tym niektóre zawodniczki), dla których studiowanie statystyk jest interesujące.

Nasza pierwsza drużyna odniosła 6 zwycięstw (i 12 porażek), z czego 5 zwycięstw w hali przy Konwiktorskiej i tylko jedno na wyjeździe. Zajęliśmy 7. miejsce w naszej grupie i w drugiej fazie, już od 17 stycznia, będziemy rywalizować z drużynami z miejsc 6-10 z grupy B. Tabela na podstawie wyników spotkań zaliczanych do II fazy wygląda następująco:

1. Ostrovia Ostrów Wielkopolski (8 zwycięstw)
2. Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów Wlkp.  (6 zwycięstw)
3. SKK Polonia Warszawa (5 zwycięstw)
4. Mon-Pol Płock (5 zwycięstw)
5. AZS Uniwersytet Gdański (4 zwycięstwa)
6-7. Lider Swarzędz i KKS Olsztyn (po 3 zwycięstwa)
8-9. Karkonosze Jelenia Góra i AZS UMCS II (po 3 zwycięstwa)
10. ŁKS Łódź (0 zwycięstw).

Najwyższe zwycięstwo Polonistek: z AZS UMCS II Lublin (3. kolejka) 73:50

Najwyższa porażka: z SMS Łomianki (16. kolejka) 83:36.

Najbardziej zacięte mecze: dwie dogrywki na Konwiktorskiej (w meczach z drużynami uniwersyteckimi – z Gdańska i Warszawy).

Na boisku w naszej pierwszoligowej drużynie pojawiło się 15 zawodniczek. Najkrócej grała Isia Korczak (8 minut), którą potem niestety na długi czas z gry wyeliminowała kontuzja.

A kto spędził najwięcej czasu na parkiecie?

Natalia Małaszewska – 649 minut (89% łącznego czasu gry naszego zespołu)
(Ania Cwyl i Sylwia Machowicz dołączyły do nas w trakcie rozgrywek),

Indywidualne osiągnięcia naszych zawodniczek (liczba przed nazwiskiem oznacza pozycję w klasyfikacji wszystkich zawodniczek naszej grupy 1. Ligi):

Zdobyte punkty:

1. Natalia Małaszewska – 348 (jak zobaczycie dalej, Natalia została nie tylko królową strzelców, ale i królową asyst. Królową strzelców zresztą nie tylko naszej grupy, ale całej 1. Ligi).
106. Karolina Zduniak – 21

Najlepsza celność rzutów (pod uwagę biorę tylko zawodniczki wykonujące minimum 8 rzutów w danej kategorii):

89. Ania Kolasińska – 34

Pierwszą fazę rozgrywek zakończyła też nasza druga drużyna. Nie ma jeszcze wyników wszystkich spotkań innych drużyn, ale zajmiemy w rozgrywkach 2. Ligi Kobiet ostatecznie zapewne czwarte lub piąte miejsce w naszej grupie z bilansem 4 zwycięstw i 8 porażek. W meczach drugiej drużyny wystąpiło 15 zawodniczek. Najwięcej punktów zdobyły:

1. Ania Kolad – 121
2. Justyna Stankiewicz – 86
3. Aneta Supeł – 86
4. Joasia Rudenko – 67
5. Dominika Słomka – 66 (niestety kontuzjowana od kilku tygodni; bez tego punktów byłoby na pewno więcej. Przy okazji życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na parkiet!)