2LK: Dobry początek weekendu

Nasze rezerwy odegrały się za zeszłotygodniową porażkę w Bydgoszczy, pokonując na hali przy Konwiktorskiej 5/7 XX LO MS 73:60.

W porównaniu do tamtego starcia, nasze zawodniczki były skuteczniejsze pod koszem, dzięki czemu już po pierwszej kwarcie prowadziliśmy dwunastoma punktami. Tylko podczas niektórych momentów spotkania poprzez wysokie krycie i celne rzuty za trzy, przeciwniczki lekko niwelowały stratę punktową. Po raz kolejny zresztą dał o sobie znać syndrom trzeciej kwarty, przegranej sześcioma oczkami. Ostatecznie jednak, dzięki przewadze wypracowanej przed przerwą, a także dobrej ostatniej kwarcie, zgromadzona mimo wczesnej godziny publika mogła się cieszyć z końcowego rozstrzygnięcia. Na pochwałę po tym spotkaniu zasługuje przede wszystkim Dominika Słomka, która rzuciła dziś osiemnaście punktów, budząc podziw odważnymi rajdami pod kosz przeciwniczek – w tym aspekcie na wyróżnienie zasługuje również Olivia Olesiewicz. Po raz kolejny przeciwko Bydgoszczy dobre spotkanie rozegrała Ania Kolad – siedemnaście punktów.

Jesteśmy już na półmetku drugiej fazy rozgrywek II ligi kobiet. Pozostały nam do rozegrania dwa mecze z UKS Aleksandrów Łódzki – w najbliższą środę na wyjeździe oraz 14 marca rewanż u siebie. Pamiętajmy i wspierajmy również nasze rezerwy!

SKK Polonia Warszawa – XX LO MS Bydgoszcz 73:60 (22:10, 14:11, 15:21, 22:18)

Punkty dla Polonii: Słomka – 18, Kolad – 17, Supeł – 14, Olesiewicz – 10, Korczak – 8, Kulińska – 3, P.Stankiewicz – 3

Grały również: Ślusiewicz, Szpakowska, Wróbel