1LK: Pierwsza ligowa wygrana!

Koszykarki SKK Polonii Warszawa w trzecim meczu sezonu a pierwszym przed własną publicznością pokonały drużynę AZS UMCS Lublin 73:50!

Polonistki jedynie w początkowym fragmencie spotkania miały problemy z rywalkami, kiedy po około trzech minutach gry na tablicy widniał wynik 0:7. Od tego momentu stołeczne koszykarki zaczęły zdobywać punkty i stopniowo przejmowały inicjatywę coraz bardziej powiększając przewagę, o czym świadczyć może trzecia kwarta wygrana różnicą 17 punktów. W końcówce tej odsłony meczu Lublinianki traciły do gospodyń nawet 30 punktów (58:28). Jedynie w ostatniej kwarcie koszykarki AZS były górą, jednak zdołały odrobić zaledwie 5 punktów.

15.10.2014, 20:00

SKK Polonia Warszawa – AZS UMCS II Lublin 73:50 (19:9, 15:14, 24:7, 15:20)

Punkty dla Polonii: Maj – 19, Małaszewska – 13, Gawryszewska – 12, Paczkowska – 7, Kolad, Zduniak – 5, Korczak, Błajda, P. Stankiewicz – 4