Profesorskim okiem: MKK Siedlce II – Kasia Dulnik 28:27

Rywalizacja w Siedlcach zakończyła się rekordowym zwycięstwem, ale to nie znaczy, że grupka obecnych na niej kibiców Polonii nie miała się czym emocjonować. O pierwszy powód zadbała przed meczem Kasia Dulnik prosząc nas o dokładne statystyki z meczu. Podzieliliśmy się więc rolami (jedna osoba notowała rzuty i przechwyty, druga zbiórki, a trzecie straty i asysty) i prowadziliśmy skrupulatne notatki. Nawet przy takim podziale zadań łatwo nie było, bo mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Fragmenty tych statystyk znajdziecie w dalszej części relacji.

Drugi powód emocji to pytanie czy uda się rzucić 100 punktów? Udało się! Ale jeszcze po trzeciej kwarcie mieliśmy wątpliwości – na tablicy widniał wynik 69:24, a w trzeciej części meczu nasze zawodniczki dołożyły tylko 12 punktów. Trzeci powód emocji jaki sobie znaleźliśmy to czy Kasia Dulnik rzuci więcej punktów niż cały zespół z Siedlec. Po pierwszej kwarcie Kasia prowadziła 15:7. Ale w przekroju całego meczu nie udało się! W tej klasyfikacji przegraliśmy 27:28, ale na usprawiedliwienie Kasi możemy dodać, że całą drugą i trzecią kwartę spędziła na ławce (w czwartej kwarcie znów grą była Kasia – 12:4).

Wątpliwości co do zwycięstwa można było mieć wyłącznie na samym początku, kiedy przez jakiś czas utrzymywał się wynik 2:2. Potem przewaga rosła systematycznie. Nasze zawodniczki rozpoczęły w składzie Lichomska – Olesiewicz – Błajda – Dulnik – Gawryszewska. ale już na drugą kwartę weszła zupełnie inna piątka Kolad – Kolasińska – Supeł – Rudenko – Spangenberg. W tej części meczu zawodniczki pierwszej piątki w ogóle się nie pojawiły na parkiecie. W sumie stosunkowo dużo pograła cała dwunastka, a każda z naszych zawodniczek zdobyła jakieś punkty. W I kwarcie najlepiej punktowały Kasia Dulnik (15) i Iza Błajda (9). W drugiej 7 punktów zdobyła Ania Kolad, a po 4 Asia Rudenko i Agnieszka Spangenberg. W trzeciej kwarcie nie było wyróżniającej się snajperki, najwięcej punktów zdobyła Aneta Supeł – 3. W IV kwarcie na parkiecie szalały Kasia Dulnik i Olivka Olesiewicz – obie rzuciły po 12 punktów.

Kasia Dulnik zagrała świetny mecz. Poza 27 punktami (w tym trafionych wszystkie 11 rzutów wolnych) miała 5 przechwytów, 5 asyst i 7 zbiórek.

Bardzo przyjemnym akcentem meczu było pojawienie się na hali wciąż popularnej wśród kibiców Polonii Dominiki Paczkowskiej. „Paczka” miała „wejście” podczas drugiej kwarty, kiedy to została entuzjastycznie powitana na hali przez kibiców Polonii. A po meczu ucięła sobie z nami bardzo sympatyczną pogawędkę, zapewniając między innymi o nieustającej tęsknocie za Polonią i jej kibicami.